Пропустити до змісту ↓

Наш національний комітет

Ініціатива створення Комітету з відбору студентів на навчання до UWC належить пані Галині Фріланд, адвокату і громадському діячеві, канадці українського походження, на базі Української Правничої Фундації у 1994 році. Дочка пані Галини, Христя Фріланд, закінчила UWC Adriatic, і саме її досвід спонукав пані Галину надати таку можливість українським школярам.

Очолила Комітет з відбору студентів Євгенія Шевелюк. В 1994 році перші два студенти з України - Олена Янчук (Pearson College) та Сергій Петров (Adriatic College) - виграли конкурс стипендій та поїхали на навчання до UWC.

Конкурс проходив за участі представників посольств та Української Правничої Фундації як членів журі. З часом, до відбору почали долучатись випускники  UWC. 1999 року у Києві відбулися Європейські Регіональні Збори UWC за участі національних комітетів Європи, міжнародного офісу, представників коледжів, що стало поштовхом до розвитку нових відносин між UWC та Україною.

2002 року за підтримки UWC International Office у Лондоні було створено та уповноважено новий національний комітет з відбору студентів на навчання до UWC. Олена Янчук (Pearson college) та Остап Маланюк (Atlantic college) розпочали роботу з відбору у 2003 році за підтримки Фонду “Відродження” та Центру “Освіта”.

З моменту створення і до сьогодні Комітет є волонтерською ініціативою випускників UWC з України. Випускники різних років на волонтерських засадах долучаються до відбору, просування, фандрейзингу, організації роботи комітету, створення та підтримки сайту та популяризації програми серед школярів України. За роки існування комітету, понад 70 випускників з України пройшли навчання в UWC.

Склад правління на 2020-2021 роки: 

  • Анна Васильєва (UWC Pearson college) - Executive Director
  • Олена Янчук (UWC Pearson college) і Анна Богданок (UWCCR) - Vice Presidents 
  • Анна Щерб'як (UWC LPC) - Head of Selections 
  • Влада Трофімчук (UWC RBC) - Student Counsellor 
  • Ірина Кмиць (UWC RBC) - Head of Alumni Relations 
  • Марія Джолос (UWC Changshu) - Short Course Coordinator
  • Марія Макутоніна (UWC Atlantic) - Head of PR & Partnerships 
  • Михайло Поклад (UWC LPC) - Head of Development