Пропустити до змісту ↓

Академічне життя 

 

Я вважаю, що головним завданням освіти є розвиток таких якостей, як: зацікавленість у навколишньому світі, сила духу, наполегливість, готовність до самокритики і, найголовніше, - любов і співчуття до оточення.”

Курт Хан, засновник руху UWC 

UWC - це міжнародна освітня організація, яка навчає понад дев'ять тисяч студентів з 155 країн світу кожного року. Майже чотири тисячі з цих студентів отримують Міжнародний диплом програму Бакалаврату (IB), найбільш визнаної міжнародної навчальної програми до-університетської підготовки студентів у віці 16-19 років.

Незважаючи на те що навчальна програма IB лежить в основі академічного життя в кожному UWC, освіта, отримана в коледжах, - це набагато більше, ніж просто IB. Із надзвичайно різноманітним студентським і вчительським складом, який включає представників різних національних, соціально-економічних, культурних, мовних, політичних і освітніх кіл, UWC розуміє наскільки важливо дати можливість студентам мислити креативно, висловлювати власні думки і позиції і ділитися власними історіями та досвідом. Саме тому, формальна освітній компонент IB доповнюється заходами та обговоренням глобальних проблем та іншими подіями, які сприяють критичному мисленню і навчають студентів як взаємодіяти із викликами, з якими сьогодні стикається світ.

Міжнародний бакалаврат (IB)

IB організація (IBO) була заснована в 1968 році. З самого початку, IBO покладалася на співробітництво з UWC, адже вже на той момент наша організація була успішною у запровадженні прогресивної, міжкультурної освіти з акцентом на практичному навчанні. Ці дві організації тісно кооперують і сьогодні.

Після шести років апробації програм у різних школах, включаючи UWC Atlantic коледж в Уельсі, IB офіційно заявила про своє існування у 1975 році. Програми для початкових класів, дітей середнього віку і спеціальні кар’єрні програми були розроблені відносно недавно, протягом останніх двох десятиліть. Всі навчальні програми IB мають одну мету - «заохочувати студентів зі всього світу стати активними громадянами свого суспільства, бути співчутливими до оточення та готовими прислухатись до чужої думки, а також бути людьми, які готові навчатися упродовж усього життя».

Навчальні програми, створені IBO, з роками набрали ще більшої популярності, і організація стала  «золотим стандартом» для міжнародної освіти. Tакими ж темпами  набрав популярності і IB. На сьогоднішній день існує п'ять тисяч шкіл, які навчають 1,3 мільйона студентів відповідно до цієї програми по всьому світу.

Які предмети можуть обрати студенти в IB? 

Студенти IB Diploma вибрають один курс з кожної з нижче перечислених предметних областей:

1. Рідна мова і література

2. Іноземна мова

3. Суспільні науки

4. Природничі науки

5. Математика

6. Мистецтво (замість мистецтва, студенти можуть обрати для вивчення будь-який інший курс із п’яти вище перечислених категорій).

Як правило, cтуденти вивчають три предмети на стандартному рівні (SL) і три предмети на більш високому рівні (HL), на якому вони повинні продемонструвати більше знань, розуміння і навичок. Предмети, доступні для вивчення, різняться у різних UWC школах і коледжах, часто віддзеркалюючи географічне положення та основні напрямки діяльності коледжів.

Крім шести предметних областей, студенти повинні закінчити ще три основних частини IB диплому. До них відносяться:

  1. Розширене Есе (EE): студенти досліджують тему, яка їх дуже цікавить, і розвивають незалежні дослідницькі та письмові навички, необхідні на університетському рівні. Есе, як правило, написано в одній із шести предметних груп, які вибрав студент, і повинне бути не більше ніж 4000 слів. Науковий керівник допомагає студентам у процесі дослідження і написання есе.
  2. Теорія знань (ТОК): курс спонукає студентів задуматися про природу знань, про методи отримання знань, їх зміст та комунікацію. Оцінка з цього предмету базується на усній презентації і есе, яке повинне бути завдовжки 1600 слів.
  3. Творчість, активність, волонтерство (CAS) навчає студентів брати на себе відповідальність, розвивати соціальні, творчі та дослідницькі навички, а також вчить їх співчувати іншим, що є однією з найголовніших цілей ІВ програми. Студенти часто беруть участь у різних проектах, спрямованих на розвиток цих навичок і активну співпрацю із місцевою громадою.

Поєднання цих трьох елементів дозволяє студентам навчитися як краще аналізувати і оцінювати інформацію, як ефективно висловлювати власні ідеї та як будувати переконливі аргументи. Ці навички стануть студентам у нагоді в їхньому університетському та подальшому навчанні. Крім того, студенти мають можливість використати свої культурні знання і розуміння для того, щоб стати справжніми мислителями свого часу.

Молодший вік

UWC школи, на відміну від коледжів, навчають учнів не тільки старшого, але й молодшого шкільного віку, починаючи від 18 місяців і до 15 років. Саме таких учнів ви можете зустріти у UWC Маастрихт, UWC Південно-Східна Азія, UWC Таїланд і UWC Південна Африка.

Як і у випадку студентів IB, ми вважаємо, що найкращий спосіб навчати дітей у дитсадках, початкових і середніх школах – це через всебічні навчальні програми, які дають різноманітний досвід, починаючи від роботи з громадою, художніх і шкільних проектів - в рамках освітньої освітньої моделі UWC. UWC вважає, що молодші школярі, як і старші студенти, мають однакову здатність черпати навички із різноманітного досвіду. Саме тому, навчальна програма створює можливості для молодших школярів щоб замислюватися, досліджувати, створювати, діяти та оцінювати, при цьому розвиваючи повний спектр соціальних, емоційних і творчих навичок.

UWC Маастрихт (Нідерланди) пропонує International Primary Curriculum та International Baccalaureate Middle Years Programme (MYP)  для школярів молодшого віку, початкової школи і середньої школи. Інші програми, запропоновані цим коледжем, включають Health and Wellness Education Curriculum для учнів початкової школи та  Curriculum Framework для малят, які готуються піти у дитсадок.

UWC Південно-Східна Азія (Сінгапур) запрошує студентів від 4 і до 15 років. UWC SEA’s concept-based learning programme, K-12, пропонується студентам дошкільного віку (4 - 7 років), молодших класів (7 - 11 років) і середньої школи (11 - 14 років). Протягом останнього року  і упродовж двох наступних років середньої школи, вони навчаються  відповідно до курсу International GCSE (IGCSE).

UWC Таїланд пропонує IB Primary Years Program (PYP) для учнів у віці 3 - 12 років, в той час як IB MYP вивчається студентами у віці 11 – 15. UWC Taїланд також має Nursery Programme, яка базується на навчанні за допомогою ігор і розроблена для малят віком від 18 місяців  і до 3 років.

Waterford Kamhlaba UWC Південної Африки (Свазіленд) пропонує три освітні програми, включаючи IB. The Waterford curriculum та IGCSE пропонуються учням у віці 11-16 років.