Пропустити до змісту ↓

Курт Ган

1 July 2021

Засновник UWC

Курт Ган був засновником UWC. Під час видатної кар’єри у сфері міжнародної освіти він також зіграв важливу роль у створенні Гордонстоун-коледжу в Шотландії та Премії герцога Единбурзького.

Ган народився в Німеччині в 1886 році в родині євреїв та здобув освіту в Оксфордському університеті, а потім повернувся до Німеччини під час Першої світової війни. Руйнування дали йому тверду віру в необхідність працювати поза конфліктом, а потенціал освіти виуористовувати як силу добра.

У 1920 році він створив Салемську школу в Німеччині за підтримки принца Макса фон Бадена. Салемська школа була створена на цінностях поваги до особистості, відповідальності перед громадою та усвідомлення важливості демократичного процесу. Однак у 1933 році Ган був висланий до Великобританії після того, як виступив проти нацистів. Там він заснував школу Gordonstoun у Шотландії, яка базується на чотирьох стовпах: інтернаціоналізм, виклик, відповідальність та служіння.

Праця Гана відстоювала важливість розвитку особистості в цілому та надихала нове покоління виявляти «впевненість у зусиллях, скромність в успіху, витонченість у поразці, справедливість у гніві, чітке судження навіть у гіркоті зраненої гордості та готовність служити суспільству».

Ган помер у Німеччині в 1974 році. Запис у Словнику національної біографії Великобританії називає його «директором і громадянином людства».