Пропустити до змісту ↓

Анна Васильєва

8 November 2022

Pearson College UWC '14, енергетична спеціалістка у ЄБРР, ексголова нацкомітету

Анна випустилася з UWC Pearson College, розташованого в Канаді, в 2014 році.  Після коледжу вона продовжила навчання в Maastricht University, де здобула ступінь бакалавра з соціальних наук (держуправління та економіка). На другому курсі їздила за обміном до Тайваню. Анна стажувалася в Міністерстві Освіти та Науки України та Університеті ООН, працювала координатором стратегії сталого розвитку в Маастрихтському університеті та молодшим економістом в Центрі Економічної Стратегії в Києві, викладала соціальні науки для бакалаврів і долучилася до кількох консалтингових проєктів. Одразу після випуску з Pearson College, вона долучилася до національного комітету та у різні роки обіймала посади голови PR, віцеголови та голови нацкомітету. 

У 2018 році Анна переїхала до Великобританії, щоб здобути ступінь магістра у сфері держуправління в Оксфордському університеті. З моменту випуску вона працює у Європейському Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР), провідному інституційному інвесторі в Україні та багатьох країнах Центральної Азії, Східної Європи та Північної Африки. Анна обіймає посаду спеціаліста в енергетичному секторі кліматичного департаменту. Наразі вона керує проєктами справедливої трансформації вугільних регіонів та розвитку ланцюжків доданої вартості у відновлювальній енергетиці, та працює над кліматичними аспектами інвестиційних проєктів в енергетиці від Марокко до Монголії. Також, Анна долучилася до спільноти Всесвітнього Економічного Форуму як Impact Officer в  Лондонському хабі Global Shapers. 

"10 років тому, коли я випускалася зі школи, в рідних Черкасах мало хто чув про волонтерство, самоврядування та соціально важливі проєкти. Під час відбору UWC я зустріла багато однодумців з різних куточків країни, і зрозуміла як сильно я хочу потрапити на цю програму. Коли я отримала дзвінок про повну стипендію до Канади, мені забракло слів... UWC виховало мене як людину, та зародила інтерес в роботі над кліматом. Тоді я зрозуміла, що для мене, щоб бути щасливою, робота має бути присвячена допомозі суспільству.

 

"Програма зробила великий світ меншим. Маючи друзів з 80+ національностей, новини про війну в Ємені, повені в Індії та вибори в Бразилії стали "близькими"."

- Анна Васильєва

Під час Революції Гідності, я ділилася з однокласниками та канадською громадою про події в Україні, мабуть, саме тоді, я зрозуміла, що це важлива частина моєї ідентичності. Це були найбільш формативні два роки мого життя, але це був лише початок.

Після 24 лютого, чат українських випускників UWC розривався повідомленнями про проєкти, донати та допомогу. Для мене, це знак, що як випускники та рух ми йдемо правильним шляхом. Щороку, проводячи інтерв'ю, я переконуюся що у нашої країни - світле майбутнє, бо наша молодь вражає своїм активізмом, жагою до знань та любов'ю з України. Зі свого боку, ми просто намагаємося їх підтримати".